Διάκριση του Ανατόλια στους μαθητικούς Αγώνες Δρόμου

Με διάκριση του Κολλεγίου Ανατόλια ολοκληρώθηκαν οι Αγώνες Δρόμου επί Ανωμάλου Εδάφους μαθητών και μαθητριών Γυμνασίων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης. Ο αγώνας δρόμου πραγματοποιήθηκε στις 20 Δεκεμβρίου του 2012 στο στρατόπεδο Κόδρα στην Καλαμαριά, και σε αυτόν συμμετείχαν 10 μαθητές και μαθήτριες από το Α^27 και Β^27 Γυμνάσιο του Ανατόλια. Τα κορίτσια αγωνίστηκαν στον δρόμο των 2.000 μ. και τα αγόρια στον δρόμο των 3.000 μ.

Το Α΄ Γυμνάσιο του Ανατόλια κέρδισε την τρίτη θέση στην ομαδική κατάταξη κοριτσιών.

Οι μαθήτριες που συμμετείχαν και διακρίθηκαν ήταν οι εξής:

1) Φάκα Κατερίνα
2) Τζήμα Σοφία